Программисты специалисты в области вычислительной техники

Програмісти фахівці в області обчислювальної техніки, сучасного програмного забезпечення, автоматизації виробничих та інших процесів.

Програміст професія людини, що займається програмуванням. Програміст займається розробкою алгоритмів і програм на основі математичних моделей.

Програмістів умовно можна розділити на три категорії:

Прикладні програмісти займаються розробкою програмного забезпечення, необхідного для роботи організації. Наприклад, сюди можна віднести програмістів 1С.

Системні програмісти разрабативаютопераціонние системи, інтерфейси до розподілених баз даних, працюють з мережами. Фахівці цієї категорії є найбільш рідкісними і високооплачуваними.

Web-програмісти мають справу з мережами, але, як правило, з глобальними, такими, як Internet. Вони пишуть web-інтерфейси до баз даних, створюють динамічні web-сторінки і т.п.

Посадові обов'язки

На основі математичних моделей і алгоритмів рішення науково-технічних і виробничих завдань розробляє програми виконання обчислювальних робіт. Складає обчислювальну схему методу рішення задач, переводить алгоритми рішення на формалізований машинну мову. Визначає інформацію, що вводиться в машину інформацію, її обсяг, методи контролю вироблених машиною операцій, форму і зміст вихідних документів і результатів обчислень. Розробляє макети і схеми введення, обробки, зберігання та видачі інформації, проводить камеральну перевірку програм.

Визначає сукупність даних, що забезпечують рішення максимального числа включених в дану програму умов. Проводить налагодження розроблених програм, визначає можливість використання готових програм, розроблених іншими організаціями. Розробляє і впроваджує методи автоматизації програмування, типові і стандартні програми, що програмують програми, транслятора, вхідні алгоритмічні мови.

Виконує роботу з уніфікації та типізації обчислювальних процесів, бере участь у створенні каталогів і карток стандартних програм, у розробці форм документів, що підлягають машинній обробці, у проектних роботах з розширення сфери застосування обчислювальної техніки.

У більшості випадків, програміст повинен знати кілька мов програмування, такі як C ++, Delphi, Visual Basic, PHP, Java, Perl і т.д.

Перш за все, програміст повинен володіти терпінням і витримкою. Це абсолютно незамінні якості в його роботі.

Програмування, бурхливо розвивається область, тому потрібно вміти швидко адаптуватися і постійно вивчати щось нове. Інакше через кілька років ваша цінність як фахівця може помітно знизитися.

Уміння об'єктивно оцінювати можливості технологій та їх використання в кожному конкретному випадку. Щоб не виходило так, що дрова пиляються із застосуванням новітніх лазерних розробок.

Кваліфікаційні вимоги вища технічна або інженерно-економічну освіту. Але наявність вищої освіти не обов'язково, хоча і є перевагою. Ще кілька років тому серед програмістів не було рідкістю, коли самоучка опинявся більш професійним. Правда зараз ця тенденція йде на спад.

Місця роботи

Науково-дослідні центри,

IT-компанії,

Організації, які в своїй структурі мають на увазі відділи програмістів (або штатну одиницю).

Професія користується високим попитом на ринку і добре оплачується. Завжди є можливість кар'єрного росту.

Постійна робота за комп'ютером погано позначається на здоров'ї програміста.

Для вас node js програміст.